Wat is er te zien?
Start Inhoudsopgave Kerkblad Catharijnekerk Gemeente Kerk & samenleving Kerkdiensten Actueel
 

Omhoog 

Exterieur: Een grootscheeps aangelegde, maar onvoltooid gebleven laat-gotische stadskerk, die met haar forse toren, hoge schipdak en kolossale sluitwand de kern van Brielle domineert en tot in de wijde omgeving is te zien.
 

“1 april 1572 de watergeuzen nemen Den Briel in”.
 

Voor de Sint Catharijnekerk eigenlijk een zwarte dag.  De beelden en altaren werden geroofd of vernield.    Maar gelukkig is er nog genoeg te zien.

Interieur: Bijna iedereen die de kerk bezoekt komt onder de indruk van de stille eenvoud en soberheid van het verrassend heldere interieur. Maar ook de gebrand-schilderde ramen met hoogtepunten uit de Brielse en vaderlandse geschiedenis zijn de moeite waard. De met fraai houtsnijwerk versierde preekstoel uit 1778. Het Kam-orgel uit 1854. Het praalgraf van admiraal Philips van Almonde en de meer dan 300 grafzerken in de vloer van de kerk.
 

Eén van die hoogtepunten uit de geschiedenis van de Sint Catharijnekerk is het huwelijk van Willem van Oranje met Charlotte de Bourbon, op 12 juni 1575 in deze kerk voltrokken. Het gebrandschilderde raam in de zijbeuk herinnert hieraan.
 

Voor meer informatie over de bezienswaardigheden in en rond de kerk

zie Geschiedenis of bezoek het cultuurweb van de gemeente Brielle